FAQ

Prečo nie sú kaše vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy? 

Dôvodom je, že jednou zo surovín, ktorú používame v našich produktoch je srvátkový proteín. Ten síce reálne nepredstavuje žiaden problém, ale nakoľko má takéto upozornenie uvedené na obale náš dodávateľ musíme to takto automaticky uvádzať aj my. 

Uvedenú formulku nájdete aj na rôznych iných výrobkoch, ide o akúsi "ochrannú známku", ktorou sa snažia výrobcovia chrániť. Neznamená to, že takéto produkty sú automaticky škodlivé.

Srvátkový proteín je získavaný z mliečnej srvátky. Proteíny (bielkoviny) sú jednou zo základných stavebných zložiek organizmu a sú nevyhnutné pre správny vývoj. Potrebné množstvo bielkovín, ktoré by mal daný jedinec prijať závisí od rôznych faktorov, ako napr. vek, pohlavie a taktiež aj od pohybovej aktivity. U detí do 15 rokov sa zvykne počítať 0,6 - 1g bielkovín na 1kg telesnej hmotnosti, u dospelého jedinca sa hodnoty pohybujú v rozmedzí 0,8 - 2g na 1kg telesnej hmotnosti. 

Odporúčame každému aby sám usúdil, či kaše sú alebo nie sú vhodné a vytvoril si vlastný názor.

Kde sa dajú kaše zakúpiť?

Vlastnú predajňu nemáme, no naše kaše si môžete zakúpiť v týchto vybraných prevádzkach: 

Fajne potraviny Cassovar - Žriedlová 11, 040 01 Košice

Fajne potraviny OC Dargov - Štúrova 1, 040 01 Košice

Sibling Coffee - Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice, pracovisko Trieda SNP 1, 040 11 Košice

SPEEDFIT Košice - Svätoplukova 26, 04001 Košice

Fly Fit Studio Martin - obchodný dom Betty, Jilemnického 43, 036 01 Martin

EKOLEKAREN Poprad s.r.o. - OC Forum Poprad, Námestie Sv. Egídia 3290/124, 058 01 Poprad

EKOLEKAREN Skalica s.r.o. - OD Kaufland, Mallého 59, 909 01 Skalica

EKOLEKAREN Žilina s.r.o. - HM TESCO, Košická 3, 010 31 Žilina

EKOLEKAREN Bratislava s.r.o. - TWIN CITY BLOK C, Mlynské Nivy 14, 821 09 Bratislava

 

Je možné si objednávku vyzdvihnúť aj na osobný odber, ak som z Košíc? 

Pre momentálnu pandemickú situáciu je osobný odber dočasne zrušený. Viete využiť doručenie v rámci Košíc, cenu doručenia sme znížili na 2,50€ a v prípade objednávky nad 30€ máte doručenie v rámci Košíc zadarmo.    

Obsahujú vaše kaše cukor? Čím sú kaše sladené? 

Naše kaše neobsahujú žiaden pridaný cukor. V prípade tradičnej bezlepkovej a vegánskej rady sú dochucované sukralózou. Rada natural sa vyznačuje prirodzenou chuťou a čistým zložením bez pridaného cukru a tiež bez sukralózy.  

Na koľko porcií je jedno balenie? 

V jednom balení sa nachádza jedna porcia kaše. Hmotnosť jedného balenia sa pohybuje v rozmedzí od 68 do 93 g.  

Sú kaše vhodné aj pre diabetikov?

Kaše obsahujú vo svojom zložení z veľkej väčšiny iba komplexné, tzv. "pomalé" sacharidy a bielkoviny. Ak Vám v bežnej strave nevadia potraviny ako ryža, či kukurica, nemali by ste mať s nimi problém. Čo sa týka "rýchleho cukru", ktorý môže rozhádzať inzulín, najviac ho obsahujú príchute, ktoré majú v sebe čokoládu. Táto čokoláda je veľmi kvalitná, s vysokým obsahom kakaového masla, no nie je nijako upravovaná pre diabetikov a nejaký cukor prirodzene obsahuje. Keďže my žiaden ďalší cukor do kaší nepridávame, aj tieto kaše obsahujú iba 7 až 9 gramov cukru na porciu, vrátane fruktózy z ovocia, ktoré kaše obsahujú. 

Vhodnosť konzumácie odporúčame prekonzultovať so svojim lekárom. 

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára. Radi Vám odpovieme.