Snackovanie

Pokúšate sa schudnúť, no neúspešne? Máte pocit, že nič nejete a aj tak priberáte? 

Jesť veľa vždy nemusí znamenať jesť veľké množstvo jedla. Mnoho ľudí trpiacich nadváhou nezje objemovo až také veľké množstvá jedla, no kaloricky to preženie veľmi ľahko. Ako je to možné? 

Na vine môže byť snackovanie.

Príklad snackovania: 

Na raňajky si dáte iba malý kúsok chlebíka, sem-tam si len odkusnete zo zákusku od kolegu, ktorý mal narodeniny, či zjete 1 - 2 kúsky čokoládovej pralinky. Inokedy tu a tam zjete plátok pizze, či trocha rezňa čo nedojedli na obed deti, večer kúsok syra, či orieškov alebo trošku zmrzliny veď je horúco.....

V skutočnosti možno ani len necítite, že ste niečo zjedli a chýba vám pocit sýtosti. Problémom ale je, že aj to sa ráta. 

Takéto snackovanie má omnoho viac kalórií ako 3 normálne plnohodnotné a nutrične vyvážené jedlá. 

Prečo môže byť snackovanie skutočným problémom?

  • stratenie kontroly nad skonzumovaným jedlom a nad prijímanými kalóriami
  • priberanie v prípade nevhodne zvolených jedál, veľkých porcií, či príliš častej konzumácie
  • nedosiahnutie skutočného pocitu nasýtenia aj napriek tomu, že neustále niečo konzumujeme
  • nahrádzanie plnohodnotného jedla (najčastejšie obedu) nutrične nevyváženými snackmi s vysokým obsahom tukov a sacharidov, čo vedie k nerovnomernému príjmu jednotlivých živín

Snackovaniu sa nemusíte vyhýbať, je dôležité naučiť sa snackovať zdravo.

Vyberajte si správne potraviny (čerstvú zeleninu, biely jogurt/ tvaroh s bobuľovitým ovocím, proteín, cottage cheese, kaša...), svoje snacky si dopredu pripravujte. Nezabúdajte pri tom na to, že má slúžiť iba ako doplnok medzi hlavnými jedlami, nie ako ich náhrada a že aj takto prijaté kalórie sa rátajú.

Ale ak sú príčinou vášho snackovania emócie (stres, nuda, ..), je lepšie sa mu vyhýbať a hľadať riešenie, ktoré vaše problémy skutočne vyrieši. 

Ako byť pripravený, keď si svoje snacky nestíhate pripraviť?

Kľúčové je neriešiť hlad "za behu", ale mať po ruke vždy niečo zdravé. Rýchly životný štýl bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme vymysleli BeneFIT kaše. 

  • Sú hotové za minútu - stačí ich zaliať vodou
  • Nutrične vyvážené, bez pridaného cukru a s vysokým obsahom bielkovín
  • S dokonalou chuťou, s bohatým obsahom lyofilizovaného ovocia, orechov, či čokolády. Samozrejme bez ochucovadiel, aróm a konzervačných látok.

A ako veľký rozdiel spravia vo vašom jedálničku oproti vyššie spomínaným rýchlym riešeniam? Porovnali sme to namiesto vás.

Na výber máme tradičné bezlepkové kaše, vegánske, aj natural kaše úplne bez sladenia. 

Pozrieť ponuku

Neviete sa rozhodnúť? 

Pozrite si naše výhodné MIX balíčky

Chcem sa inšpirovať