Návod, ako si pripraviť zdravú kašu v 3 jednoduchých krokoch

Tradičné kaše tu s nami boli už od nepamäti. Varili ich ešte naše staré mamy a spestrili ich stále tým, čo bolo k dispozícii. 

Dnes už máme k dispozícii množstvo skvelých ingrediencií a kaše si môžeme pripravovať úplne podľa svojej chuti.

Ako to však robiť tak, aby bola kaša zdravá a nutrične vyvážená?

Ako si pripraviť zdravú kašu v 3 jednoduchých krokoch

1. Základom sú sacharidy a bielkoviny

Sacharidy predstavujú hlavný zdroj energie a sú palivom pre naše telo. Stavte na overenú klasiku v podobe ovsených vločiek, alebo skúste bezlepkové alternatívy, ako kukurica, ryža, pšeno, či ich zmesi v rôznom pomere. Pre extra dávku bielkovín odporúčame pridať aj srvátkový proteín.
Ako si pripraviť zdravú kašu v 3 jednoduchých krokoch

2. Ovocie a oriešky

Lyofilizované (mrazom sušené) ovocie je najmodernejšia vychytávka, čo sa ovocia týka. Zachováva si všetky vitamíny, sviežu chuť a nepridávajú sa doňho žiadne konzervanty!  Tiež neskutočne chutí deťom. A narozdiel od sladkostí je pre nich naozaj prospešné.
Ako si pripraviť zdravú kašu v 3 jednoduchých krokoch

3. Čerešnička na torte - alebo čokoláda na kaši? 

Áno, aj čokoláda môže patriť na zdravú kašu. Kľúčové je množstvo. 10g čokolády denne Vám nijak nepokazí ani tú najprísnejšiu diétu. No dokáže umocniť pôžitok z jedla a vyčariť úsmev na tvári aj počas tých najškaredších dní :) U nás si čokoládu dávame vyrábať na mieru - od lokálnej remeselnej čokoládovne.

Chcete sa dozvedieť o príprave zdravých kaší viac? 

Prihláste sa na odber našich e-mailov. Pripravili sme si pre vás sériu článkov, v ktorých si povieme, ako si zdravé raňajky pripraviť rýchlo, správne a bez námahy.

Navyše vám dáme 10% zľavu na váš ďalší nákup surovín na kaše, aj hotových beneFIT kaší.

registration form placeholder
 

Skúsenosti našich zákazníkov

Dobrý deň, Vaše kaše sú vynikajúce, objednala som už 2 krát a viem, že im už zostanem verná, lebo sú neskutočne dobré a stávam sa na nich závislá.

Gabika

Ocenujem lahku a rychlu pripravu, je to super hlavne na rano ak nechce clovek travit 15min pripravou ranajok. Kase chutia naozaj velmi dobre, vyskusal som mnoho druhov a mozem odporucit colokadovu, ta je naozaj top. Hodnotim 5*, bezkonkurencne najlepsie kase na trhu.

Dávid

Veľmi ma potešila možnosť objednať si vegánske kaše, keďže nemôžem mlieko, a ich chuť je naozaj skvelá

Lucia