3 tipy, ako sa udržať vo forme celé leto

3 tipy, ako sa udržať vo forme celé leto

Kto by nemal rád leto. Príjemné počasie, dlhé dni a teplé večery, oddych, dovolenky. Má to však aj svoju temnú stránku. Voľnejší režim v stravovaní sa často prejaví nejakým kilečkom navyše, napriek našej snahe dať sa pred letom trochu dokopy.

No poznáte to. Večer s pivkom na terase, k tomu nejaký burger, kopce zmrzliny, oslavy, grilovačky,  či langoš na kúpalisku spravia svoje.

Dobré správy! Máme pre vás 3 tipy, ako sa aj v lete udržíte vo forme:

  1. Konzistentnosť je kľúč. Ak zhrešíte, nevadí. Pokračujte proste ďalej vo svojej rutinnej strave. Keď dostanete defekt na aute, tiež neprepichnete zvyšné 3 gumy, lebo to už je aj tak jedno :)
  2. Nesústreďte sa na to, aby ste jedli čo najmenej zlých vecí a nerobili prehrešky. Namiesto toho sa radšej sústreďte na to, aby ste mali vysoký príjem bielkovín a zjedli čo najviac správnych a zdravých jedál. Nebudete mať také silné chute na všetko, čo uvidíte a zároveň nebudete mať pocit, že si všetko musíte zakazovať.
  3. Skúste jesť (či piť) vnímavo. Dajte si pred každým jedlom (alebo pivom) 3 hlboké nádychy, spomaľte, vnímajte pozornejšie jeho chute, či textúru. Jednak si jedlo viac vychutnáte, jednak si takto dokážete lepšie uvedomiť, kedy vám už stačí.
3 tipy, ako sa udržať vo forme celé leto
3 tipy, ako sa udržať vo forme celé leto

Alebo majte vždy po ruke kašu

  • Kaše sú nutrične hodnotné, zasýtia a uspokoja chute na sladké. Predídete tak nezdravému snackovaniu
  • Majú vysoký obsah bielkovín, obsahujú celé kúsky lyofilizovaného ovocia, či kvalitnú čokoládu
  • Stačí ich zaliať vodou - sú hotové raz-dva, kdekoľvek a kedykoľvek

Na výber máme tradičné bezlepkové kaše, vegánske, aj natural kaše úplne bez sladenia.

Pozrieť ponuku

Neviete sa rozhodnúť? 
Pozrite si naše výhodné MIX balíčky

Výhodné MIX balíčky