Sladké potešenie

Máme tu február a čoskoro aj Valentín. V tento krásny sviatok si dokazujeme svoju náklonnosť o čosi viac ako inokedy. Siahame po menších, či väčších darčekoch. Vymýšľame prekvapenia, ktoré častokrát zahŕňajú prípravu rôznych chutných dobrôt. Jednou z najobľúbenejších pochúťok, ktorými si milovaní vyjadrujú svoju lásku je sladká čokoláda

 chocolate-2290244_640

Vedeli ste, že čokoláda sa považuje za tajnú drogu lásky?

 

Mnohí z vás sa už určite stretli s názorom, že čokoláda pôsobí ako afrodiziakum.

Už Indiáni považovali čokoládu za nápoj, ktorý predstavoval zdroj duchovnej múdrosti, obrovskej energie a zlepšenej sexuálnej vitality.

Čokoláda skutočne obsahuje látky, ktoré pôsobia na náš mozog a vytvárajú pocit potešenia a tiež ďalšie, ktoré vznikajú v stave zamilovanosti:

 

  •  KOFEÍN: Stimuluje centrálny nervový systém, zvyšuje sekréciu serotonínu (hormón šťastia), podporuje myslenie a celkovo prispieva k zlepšeniu nálady.
  • SEROTONÍN: Má vplyv na pozitívnu náladu, duševné zdravie, kvalitu spánku, či chuť do jedla. Zvýšená hladina vyvolaná konzumáciou čokolády môže viesť k nárastu sexuálneho vzrušenia a túžby.
  • THEOBROMÍN: Stimuluje centrálny nervový systém, ovplyvňuje činnosť srdca, má priaznivé účinky na zlepšenie nálady. 
  • FENYLETYLAMÍN: Spúšťa uvoľňovanie endorfínov, podnecuje aktivitu dopamínu (neurochemikálie), ktorá sa priamo spája so sexuálnym vzrušením a potešením. Pôsobí ako silné antidepresívum a jeho hladina sa zvyšuje u oboch pohlaví v stave zamilovanosti. Pravdepodobne ho možno považovať za najvplyvnejšiu zložku lásky v čokoláde.

 

Rozmaznávajte sa čokoládou 

 

Možno čokoláda nepôsobí na všetkých z nás rovnako, možno sa všetci po kúsku dobrej čokolády hneď šialene nezamilujeme. Jedno je však isté, čokoláda a Valentín idú neodmysliteľne dokopy a málokto z nás by jej dokázal odolať. Siahnite preto na istotu a pripravte pre milovanú osobu čokoládové prekvapenie - Bonbóniky lásky.

 

Na prípravu budete potrebovať: 

čokoládu

oriešky

lyofilizované ovocie

orieškovú nátierku

kokosovú smotanu

srdiečkovú (alebo akúkoľvek inú) silikónovú formu 

 

Čokoládové peniažteky alebo čokoládu nalámanú na približne rovnaké kúsky si vložíme do nádoby a roztopíme v mikrovlnnej rúre (čokoládu vložíme do mikrovlnnej rúry na 20-30s, vyberieme, premiešame, opäť vložíme a tento postup opakujeme až kým sa nám čokoláda úplne neroztopí). Vezmeme si srdiečkovú silikónovú formu a roztopenou čokoládou potrieme vnútro srdiečok. Dáme stuhnúť do mrazničky. Medzitým si pripravíme plnku. Zmiešame si kokosovú smotanu a obľúbenú orieškovú nátierku a navrstvíme na stuhnutú čokoládu. Opäť vložíme do mrazničky a necháme stuhnúť. Po chvíli vyberieme a plnku prekryjeme roztopenou čokoládou, posypeme nasekanými orieškami a lyofilizovaným ovocím a poslednýkrát necháme stuhnúť. 

Hotové stuhnuté srdiečka môžeme vložiť do celofánu alebo priesvitného vrecúška, obviažeme stužkou a valentínske sladké prekvapenie máme hotové. Vyrobené vlastnoručne a z lásky. 

 IMG_20220208_104131_1

...Nezabúdajte na to, že  ak chcete prežiť pekný Valentín, nepotrebujete drahé dary. Stačí, ak odložíte telefóny a strávite spolu pekné chvíle. Pripravíte si večeru, napustíte vaňu, zapálite sviečky a budete sa venovať len jeden druhému.

 

Prajeme Vám krásneho Valentína :)

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie